24 lipca 2022

XVII Niedziela Zwykła
24.07.2022

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, w czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Do końca lipca przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Można się zapisywać w kancelarii parafialnej po Mszy Św. porannej lub wieczornej.

3. Bóg zapłać za ofiary składane w dniu dzisiejszym na prace remontowe elewacji wieży. Bardzo liczymy na solidarną pomoc wszystkich parafian przy realizacji tego kosztownego i ważnego przedsięwzięcia.

4. 1 sierpnia rozpoczynamy ośmiodniową Oazę parafialną na Mazurach. Oaza wakacyjna jest formą wypoczynku. W programie znaczna część czasu przeznaczona jest na rozrywkę, ale zasadniczym celem Oazy jest pogłębienie życia religijnego – formacji, osób zrzeszonych w grupach apostolskich. Dlatego ważne jest należyte przygotowanie duchowe uczestników, bycie w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystąpić każdego dnia przed każdą Mszą Świętą. W sposób szczególny oazowiczów zapraszamy do spowiedzi w sobotę od godz. 17:00. Bardzo prosimy rodziców o zmotywowanie dzieci i młodzieży, aby każdy z nich rozpoczął Oazę pojednany z Panem Bogiem.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

poniedziałek – św. Jakuba, Apostoła

wtorek –św. Joachima i Annę, rodziców NMP

piątek – św. Martę, Marię i Łazarza

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o duchowym i kulinarnych smakach Górnego Śląska. W tygodniku Idziemy starość jako powołanie.