01 sierpnia 2021

XVIII Niedziela Zwykła
01.08.2021

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, po niej Msza Święta.

2. Informujemy, że w lipcu z racji odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej (18 lipca) w Zawadzie i w sierpniu z racji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), chrzty odbędą się nie w trzecią niedzielę miesiąca, lecz w czwartą, czyli 25 lipca i 22 sierpnia.

3. W środę o godzinie 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza Św. To święto patronalne proboszczów z racji wspomnienia św. Jana Vianneya.

4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota sierpnia. W po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwa o dobre, liczne święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. W piątek, w święto Przemienienia Pańskiego Msze Św. o godzinie 6:30 i o 18:00. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą do chorych, na Mszy Św. wieczornej będziemy się modlić złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godziny 16:30. Prosimy rodziców aby w czasie wakacji przypominali dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i o spowiedzi, i Komunii Św. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 18:00 modlitwą różańcową, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Kończymy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Gdyby ktoś zdecydował się jeszcze wyruszyć na pielgrzymkę, może zapisać się już bezpośrednio u Księdza Przewodnika w Pustkowie Osiedlu. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w Pustkowie Osiedlu w niedzielę 15 sierpnia o godzinie 18:00.

6. W następną niedzielę dar ofiarny składany na tacę przeznaczony będzie na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła. W tygodniku Idziemy o abstynencji i 63 dniach wolności.