Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

31 lipca 2022

XVIII Niedziela Zwykła
31.07.2022

1. Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski uczyńmy wszystko przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie, parafii i w naszych rodzinach.

 

2. We wtorek – 2 sierpnia – w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem „Porcjunkuli”. W celu uzyskania tego odpustu należy nabożnie odwiedzić kościół, odmówić w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a nadto przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św. Należy wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 

3. W środę o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza Św. W czwartek – z racji pierwszego czwartku miesiąca – po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwa o dobre, liczne i święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Weźmy jak najliczniej udział w tym nabożeństwie.

 

4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota sierpnia. W piątek Msza Św. o NSPJ o godzinie 6:30 i o 18:00 (w Brzezówce o 19:00). Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą do chorych, na Mszy Św. wieczornej będziemy się modlić złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godziny 16:30. Prosimy rodziców aby w czasie wakacji przypominali dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i o spowiedzi i Komunii Świętej. W sobotę różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18:00.

 

5. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00, modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

 

6. Gorąca prośba do panów; chcemy dalej porządkować obejście domu parafialnego. Prosimy o pomoc z piłami i siekierami we wtorek od godz. 8:00.

 

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji. W tygodniku Idziemy w cyklu „Cudowne Podkarpacie” – „U starowiejskiej Pani”.

 

8. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego – bpa i dokt. Kość.

czwartek – św. Jana Marii Vianneya – kapł, patrona proboszczów; dzień szczególnej modlitwy za proboszczów i ich posługę

sobota – Święto Przemieniania Pańskiego

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)