Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

14 sierpnia 2022

XX Niedziela Zwykła
14.08.2022

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. jak w każdą niedzielę. W Brzezówce na Mszy Św. o godzinie 8:00 i w kościele parafialnym o godz. 11:00 poświęcimy zioła i wieńce żniwne. W ten sposób podziękujemy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej za opiekę podczas prac żniwnych oraz za szczęśliwe zbiory. Oprawę muzyczną tej Mszy Św. przygotowała Kapela Kurasie.

 

2. W środę – 17 sierpnia po Mszy Świętej odprawionej o 6:30 z placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy 40 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów grupy 13 (św. Dominik Savio) będą pielgrzymować nasi parafianie. Pielgrzymom życzymy dużo sił i wytrwałości na pielgrzymim szlaku. Towarzyszyć im możemy oraz pielgrzymować duchowo na Jasną Górę z naszym diecezjalnym radiem RDN Małopolska. Spotkanie przedpielgrzymkowe jutro w Pustkowie Osiedlu; rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18:00.

 

3. W następną niedzielę – trzecią niedzielę sierpnia – dar tacy przeznaczony będzie na remont wieży naszego kościoła. Zostały w większości usunięte spiny, cegła oczyszczona. W dalszej kolejności planowane jest usunięcie reszty spoin, mycie cegły pod ciśnieniem i spoinowanie, a na koniec konserwacja wątku ceglanego. W trzecią niedzielę lipca zostało złożone na te remonty 11 300 zł. i 100 $. Ofiarodawcom gorąco dziękujemy. Dziękujemy też ofiarodawcom indywidualnym, wśród nich Fundacji Magnezyty z Ropczyc za dar 15 000 zł. Jeszcze raz zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o wsparcie i ofiarność na te prace.

 

4. Po Mszy Św. o godz. 9:00 w przyszłą niedzielę modlitewne spotkanie Kół Koronkowych.

 

5. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

środa - św. Jacka, kapłana

wtorek - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

 

6. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z cyklu „Biblia Audio” z trzema księgami mądrościowymi: Hioba, Psalmów i Przysłów; w artykule „Pusty grób” o tym, gdzie zakończyło się ziemskie życie Maryi. W tygodniku Idziemy: „Cud, który zatrzymał Rosję”; o wojnie polsko – bolszewickiej, która była starciem dwóch cywilizacji.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)