Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

20 sierpnia 2023

XX Niedziela Zwykła
20.08.2023

1. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00. Przypominamy, by na nowennę składać kartki z podziękowaniami i prośbami do skrzyneczki na ołtarzu Matki Bożej. W czwartek nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

 

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na remonty w naszej parafii, zwłaszcza na kończący się remont drugiej części elewacji kościoła. Niech Miłosierny i Dobry Bóg wynagrodzi każdą ofiarę składaną dziś na tacę i te indywidualne od poszczególnych rodzin i osób składne w kancelarii parafialnej.

 

3. W piątek – 25 sierpnia – 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska wejdzie na Jasną Górę. W tym roku do tronu Matki Bożej Częstochowskiej zdąża ok. 4 tysięcy pielgrzymów z naszej diecezji. O godzinie 17:00 rozpocznie się Msza Św. celebrowana na Jasnogórskich Wałach. Możemy łączyć się duchowo z pielgrzymami, a także uczestniczyć w tej uroczystej Mszy Św. za pośrednictwem naszego diecezjalnego radia RDN Małopolska.

 

4. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, do której tronu pielgrzymuje na Jej święto tak wielu naszych Rodaków. Podczas Mszy Św. rano i wieczorem będziemy modlić się, prosząc Jasnogórską Królową Polski, aby wstawiała się za naszym narodem, naszą Ojczyzną a także naszymi rodzinami. Niech w święto Matki Bożej Częstochowskiej nie zabraknie Jej czcicieli w świątyni.

 

5. W Gościu Niedzielnym: „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym, internetowym łańcuszkom modlitewnym, suspendowanym kapłanom. W tygodniku Idziemy: „Chleba powszedniego smak” – rozmowa o stanie polskiego rolnictwa, a także o tym, czy chleb na zakwasie czy drożdżach, biały czy ciemny z nasionami.

 

6. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Piusa X, papieża

wtorek – NMP Królowej

czwartek – św. Bartłomieja Apostoła

sobota – NMP Częstochowskiej

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)