Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

21 sierpnia 2022

XXI Niedziela Zwykła
21.08.2022

1. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, w czwartek nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy. Prosimy, by na nowennę składać kartki z podziękowaniami i prośbami do skrzyneczki na ołtarzu Matki Bożej.

 

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na remonty w naszej parafii, zwłaszcza na trwający remont wieży kościoła. Niech Miłosierny i Dobry Bóg wynagrodzi każdą ofiarę składaną dziś na tacę i te indywidualne od poszczególnych rodzin i osób składne w kancelarii parafialnej.

 

3. W czwartek – 25 sierpnia – 40 Piesza Pielgrzymka Tarnowska wejdzie na Jasną Górę. W tym roku do tronu Matki Bożej Częstochowskiej zdąża ok. 4 tysięcy pielgrzymów z naszej diecezji. O godzinie 17:00 rozpocznie się Msza Św. celebrowana na Jasnogórskich Wałach. Będziemy mogli łączyć się duchowo z pielgrzymami, uczestnicząc w tej uroczystej Mszy Św. za pośrednictwem naszego diecezjalnego radia RDN Małopolska (o pielgrzymce także na trzeciej stronie informatora).

 

4. W piątek wypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, do której tronu pielgrzymuje, zwłaszcza w sierpniu, na Jej święto tak wielu naszych Rodaków. Podczas Mszy Św. rano i wieczorem będziemy modlić się, prosząc Jasnogórską Królową Polski, aby wstawiała się za naszym narodem, naszą Ojczyzną a także naszymi rodzinami. Po Mszach Św. odmówimy akt zawierzenia Matce Bożej naszej Ojczyzny. Niech w święto Matki Bożej Częstochowskiej nie zabraknie Jej czcicieli w świątyni. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

5. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

poniedziałek – NMP Królową

środa – św. Bartłomieja, Apostoła

piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej

sobota – św. Monikę

 

6. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. W tygodniku Idziemy: „Po co celibat?” – o tym, że pierwszym warunkiem celibatu jest miłość, bo ona porządkuje wszystko w człowieku.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)