22 sierpnia 2021

XXI Niedziela Zwykła
22.08.2021

1. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 1800, w czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na remonty w naszym kościele – złożono 6750 zł. Spłaciliśmy już wszystkie zaległości związane z remontem dzwonnicy i napędu dzwonów, ogrodzenia i uruchomienia sygnaturki. Przy głównym wejściu do kościoła pod chórem jest ustawiona automatyczna kropielnica na wodę święconą. Pod dozownik należy podłożyć prawą rękę i uczynić ze czcią znak krzyża św. Pewnej rodzinie dziękujemy za inicjatywę i częściowe dofinansowanie tej kropielnicy. Niech Miłosierny i Dobry Bóg wynagrodzi każdą ofiarę.

3. W czwartek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, do której tronu pielgrzymuje, zwłaszcza w sierpniu, na Jej święto tak wielu naszych Rodaków. Podczas Mszy Świętych rano i wieczorem będziemy modlić się, prosząc Jasnogórską Królową Polski, aby w tych trudnych czasach wstawiała się za naszym narodem, naszą Ojczyzną a także naszymi rodzinami. Niech w święto Matki Bożej Częstochowskiej nie zabraknie Jej czcicieli w świątyni.

4. Dzieci i młodzież naszej parafii zaangażowane w LSO, DSM i grupę młodzieżową uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Dziękujemy ks. Pawłowi, p. Piotrowi, p. katechetce i opiekunom za przygotowanie tego wyjazdu i opiekę w czasie jej trwania. Druga część młodych uda się na taką wycieczkę we wrześniu.

5. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła

czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej

piątek – św. Monikę

sobota – św. Augustyna, bpa i dra Kośc.

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie. W tygodniku Idziemy „Losy Cmentarza Orląt” – o jednej z najpiękniejszych nekropolii świata i jej trudnej historii i sporach trwających do dziś o jej właściwy kształt.

7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m. in. o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, a w wakacyjnym cyklu reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciela michalitów bł. ks. Bronisław Markiewicz. W tygodniku Idziemy: Czy aborcja jest prawem człowieka? i Czy pieniądze uratują dzietność? Dla najmłodszych jest wakacyjny numer Promyczka Dobra.