Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

27 sierpnia 2023

XXI Niedziela Zwykła
27.08.2023

1. W tym tygodniu przypadają pierwsze:piątek i sobota miesiąca. Msze Św. o NSPJ w piątek o 6:30 i o 18:00. Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych, na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a równocześnie na pierwszy piątek miesiąca będzie w piątek od godziny 16:00. Niech wszystkie dzieci z Chrystusem w sercu rozpoczną mowy rok. W tym dniu modlić się także będziemy w intencji naszej Ojczyzny w 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nowy rok szkolny rozpocznie się 4 września. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 18:00 modlitwa różańcowa, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę.

 

2. W czwartek 31 sierpnia wyjątkowe święto w naszej parafii – 116 rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. Dokonał jej 31 sierpnia 1907 r. bp Leon Wałęga. Dla nas to okazja, by dziękować Bogu za naszą świątynię, za jej budowniczych i fundatorów, a także by modlić się za tych, którzy dziś swoimi ofiarami, modlitwą i pracą troszczą się o jej piękno. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Msze Św. o godz. 6:30 i 18:00.

 

3. We wtorek grupa ponad 50 młodych z LSO i DSM ks. Pawłem wyjeżdża na trzydniową wycieczkę do Warszawy (w bogatym programie m.in. zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Sejmu). Tych ministrantów i lektorów i DSM, którzy nie wyjeżdżają (pojadą na podobną wycieczkę w drugim tygodniu września) zapraszamy na spotkanie integracyjne we wtorek o godz. 15:00 z grupą LSO i DSM ks. Maksymiliana z Pleśnej przy grillu u p. Stanisława.

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 7:00 modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych.

 

5. W tym tygodniu wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Augustyna, bpa i dokt. Kościoła

wtorek – męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

piątek – bł. Bronisławę, dziew.

 

6. W Gościu Niedzielnym: „Z dzieckiem na łączach” – o bezpieczeństwie dzieci w internecie i budowaniu relacji, które najlepiej chronią przed sieciowymi pułapkami. W tygodniku Idziemy: „Porządkowanie życia” – jak w nowym roku szkolnym planować zajęcia, by choć raz w tygodniu pobyć razem po południu. Na regale jest Niedziela, dla dzieci Mały Gość Niedzielny z zakładką – magnesem z wizerunkiem błog. rodziny Ulmów.

 

 

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)