03 września 2023

XXII Niedziela Zwykła
03.09.2023

1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci przedszkolne i szkolne, rodziców i wychowawców zapraszamy do udziału we Mszy Św.na rozpoczęcie nowego roku o godzinie 8:00.Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, by z Bogiem rozpoczęły nowy rok. Przypominamy, że dzieci mieszkające w naszej parafii a uczęszczające do szkół poza parafią przygotowują się i przyjmują sakramenty św. (I Komunia Św., bierzmowanie) w naszej parafii.

2. W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele po Mszy Św. popołudniowej.

3. W piątek uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji. Msza Św. w naszej parafii i poświęcenie ziarna siewnego o 6:30. Pielgrzymka do Zawady będzie w piątek – 8 września. Z kościoła wyruszymy o godzinie 16:00. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w pielgrzymce wezmą udział klasy VII i VIII. W piątek z racji uroczystości w naszej diecezji nie ma postu.

4. Tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie trwa od soboty do niedzieli 10 września. Msze Święte w niedzielę celebrowane są o godzinie: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 16:30 i 18:00; w dni powszednie o 7:00, 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00. Nabożeństwa specjalne dla poszczególnych grup: niedziela – dzień rodziny; poniedziałek – dzień misji; wtorek – Ojczyzny i służb mundurowych; środa – chorych, czwartek - nauczycieli i wychowawców; piątek – święto Narodzenia NMP - młodzieży; sobota – dzień służby liturgicznej i DSM (zachęcamy LSO i DSM do udania się do Zawady w tym dniu); niedziela – dzień rolników i ludzi pracy, dziękczynienie za zbiory, o godz. 11:00 główna uroczystość – poświęcenie wieńców żniwnych i ziarna siewnego. W związku z odpustem, w naszej parafii w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św. o godzinie 11:00.

5. Wchodząc na Mszę Św. do świątyni pewnie zauważyliście, że brak w bocznej kaplicy obrazu św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Obraz ten, pędzla malarza Józefa Unierzyskiego, ucznia i zięcia Jana Matejki, za zezwoleniem Urzędu Konserwatorskiego w Rzeszowie, został wypożyczony do eksponowania na wystawie w muzeum w Ciechanowie. Po zakończeniu ekspozycji pod konie lutego obraz wróci do parafii.

6. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii. W tygodniku Idziemy: „Jak zbrodniarz robi z siebie ofiarę” – zacieranie pamięci o II wojnie światowej w Niemczech. W zakrystii jest Różanie i Rycerz Niepokalanej.