Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

28 sierpnia 2022

XXII Niedziela Zwykła
28.08.2022

1. W czwartek – 1 września – rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci przedszkolne i szkolne, rodziców i wychowawców zapraszamy do udziału we Mszy Św. na rozpoczęcie nowego roku o godzinie 8:00. Prosimy rodziców o przypomnienie i dopilnowanie swoich dzieci, by z Bogiem rozpoczęły nowy rok. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku a równocześnie na pierwszy piątek miesiąca będzie w I piątek od godziny 16:00. Niech wszystkie dzieci z Chrystusem w sercu rozpoczną ten nowy rok szkolny. W czwartek modlić się także będziemy w intencji Ojczyzny w 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego i modlitwa o nowe powołania w Kościele. W pierwszy piątek Msze Św. o NSPJ o 6:30 i o 18:00. Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych, na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. W sobotę Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18:00.

 

3. W środę minie 115 rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za jej budowniczych i troszczących się dziś o jej piękno.

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 7:00 modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych.

 

5. W najbliższą sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie i trwać będzie do 11 września. Pielgrzymka naszej parafii do Zawady będzie w przyszły czwartek - 8 września w święto Narodzenia Matki Bożej. Główne uroczystości odpustowe będą w niedzielę – 11 września. Z tej racji w niedzielę 11 września w naszej parafii nie będzie Mszy Św. o godz. 11:00.

 

6. W tym tygodniu wspominać będziemy:

poniedziałek – męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

sobota – św. Grzegorza W., papieża

 

7. W Gościu Niedzielnym o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co w nim najważniejsze, oraz o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami Jezusa, Maryi czy świętych. W tygodniku Idziemy: „Zawikłana historia reparacji” – o tym, czy Polsce należą się reparacje od Niemiec i Rosji.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)