29 sierpnia 2021

XXII Niedziela Zwykła
29.08.2021

1. We wtorek,31 sierpnia minie 114 lat od konsekracji naszej świątyni. Na to wyjątkowe święto naszego kościoła i całej naszej wspólnoty zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Św. na godz. 18:00. Będziemy się modlić za zmarłych fundatorów, budowniczych i ofiarodawców tego Bożego domu, jak również tych, którzy dziś troszczą się o jego piękno.

2. W środę 1 września - rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci przedszkolne, szkolne i młodzież, rodziców i wychowawców zapraszamy do udziału we Mszy Św.na rozpoczęcie nowego roku o godzinie 9:00.Prosimy rodziców o przypomnienie i dopilnowanie swoich dzieci, by z Bogiem rozpoczęły nowy rok.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze:czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego i modlitwa o nowe powołania w Kościele. W piątek Msze Św. o NSPJ o 6:30 i o 18:00. Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych, na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godz.16:00. Niech wszystkie dzieci z Chrystusem w sercu rozpoczną ten nowy rok szkolny. W sobotę Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18:00.

4. W czwartek I rocznica wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez Jego wstawiennictwo. W oczekiwaniu na beatyfikację sług Bożych, kardynała Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej w piątek rozpoczniemy nowennę do Bożej Opatrzności przez ich wstawiennictwo.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 7:00 modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych.

6. W najbliższą sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium Matki BożejwZawadzieitrwaćbędziedo12września.Msze Św. w niedzielę celebrowane są o godzinie: 6:00, 7:00, 9:00, 11:00, 16:30 i 18:00; w dni powszednie o 7:00, 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00. Pielgrzymka naszej parafii do Zawady będzie w przyszłą środę - 8 września w święto Narodzenia Matki Bożej. Szczegółowy program odpustu w Zawadzie jest na afiszu w przedsionku kościoła.

7. Gorące podziękowania kierujemy do p. Haliny i Jerzego Wanatów za ofiarowane naręcza kwiatów, które w ostatnich tygodniach zdobią ołtarze naszego kościoła. Ponawiamy prośbę do pań, by użyczyły kwiatów ze swoich ogródków do wystroju świątyni.

8. W Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. W tygodni Idziemy przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego „Patron na trudne czasy". Dla najmłodszych na regale jest Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabycia i lektury.