Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

04 września 2022

XXIII Niedziela Zwykła
04.09.2022

1. W czwartek w liturgii wypada uroczystość Narodzenia NMP, Patronki Pierwszorzędnej Diecezji Tarnowskiej. Msza Św. i poświęcenie ziarna siewnego w naszym kościele w czwartek o godzinie 6:30 – nie będzie Mszy Św. po południu. Z pielgrzymką parafialną do Matki Bożej w Zawadzie wyruszymy sprzed kościoła o godzinie 16:00. W związku z odpustem w Zawadzie w przyszłą niedzielę w naszym kościele nie będzie Mszy Św. o godzinie 11:00. Szczegółowy program odpustu na afiszu w gablocie, a także na trzeciej stronie naszego informatora.

 

2. Młodzież swoją pielgrzymkę do Maryi Zawadzkiej będzie mieć w piątek o godz. 18:00. Maryja zaprasza młodych na spotkanie z Jezusem w Eucharystii, a także na Wieczór Modlitwy i Apel Jasnogórski. Klasy VII i VIII wezmą udział obowiązkowo. Prosimy rodziców, by pomogli młodym w dotarciu do Sanktuarium.

 

3. Ministranci, DSM i dzieci szkoły podstawowej na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie udadzą się w sobotę 10 września. Wyjście sprzed kościoła o godz. 9:00. Zachęcamy wszystkie dzieci, by przez udział w sobotniej pielgrzymce powierzyć się wstawiennictwu Matki Bożej i prosić Ją o opiekę w rozpoczynającym się roku szkolnym.

 

4. W związku z nowym rokiem szkolnym przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem KEP, dzieci i młodzież przygotowują się i przyjmują sakramenty I spowiedzi, Komunii Św. i Bierzmowania w parafii zamieszkania. Nie będziemy wystawiać zezwoleń do parafii, do których dzieci uczęszczają do szkół.

 

5. Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

 

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy. W tygodniku Idziemy „Kościół naszych marzeń”. W zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej. Zachęcamy rodziców by umożliwili nabywanie dzieciom Małego Gościa Niedzielnego. W nowym Małym Gościu zakładka – spinacz np. do książki.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)