Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

05 września 2021

XXIII Niedziela Zwykła
05.09.2021

1. W naszych modlitwach prosimy dziś o pokój w Afganistanie, a ofiarami składanymi do puszek wspieramy ich potrzeby. Trwamy na modlitwie nowennowej do Opatrzności Bożej przed beatyfikacją sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

 

2. W środę w liturgii wypada uroczystość Narodzenia NMP, Patronki Pierwszorzędnej Diecezji Tarnowskiej. Msza Św. i poświęcenie ziarna siewnego w naszym kościele w środę o godzinie 6:30 – nie będzie Mszy Św. po południu. Z pielgrzymką parafialną do Matki Bożej w Zawadzie wyruszymy sprzed kościoła o godzinie 16:00. W związku z odpustem w Zawadzie i centralną uroczystością dożynkową w przyszłą niedzielę w naszym kościele nie będzie Mszy Św. o godzinie 11:00. Program odpustu na trzeciej stronie informatora.

 

3. Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Dziewczęca Służba Maryjna na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie udadzą się w sobotę 11 września. Wyjście sprzed kościoła o godzinie 8:30.

 

4. W najbliższy czwartek o godzinie 18:00 na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania zapraszamy uczniów klas VII i VIII z rodzicami.

 

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiają swoje spotkania grupy działające przy naszej parafii. Ministranci i lektorzy swoje spotkania będą mieli w soboty o godzinie 10:00. DSM będzie spotykać się również w soboty o godzinie 9:00. Młodzież zapraszamy w piątki na godzinę 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych, którzy chcą pogłębić swoją więź z Chrystusem i bliźnimi na spotkanie tych grup.

 

6. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: wt.diecezja.tarnow.pl

 

7. W Gościu Niedzielnym o tym, ja naprawdę wygląda sytuacja przy granicy z Białorusią. W tygodniku Idziemy o rozpoczynającym się dziś Kongresie Eucharystycznym i pielgrzymce papieża na Węgry i Słowację. W zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej. Zachęcamy rodziców by umożliwili nabywanie przez dzieci Małego Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)