10 września 2023

XXIII Niedziela Zwykła
10.09.2023

1. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania niech będzie okazją dla rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy, by przykładem życia, mądrością i wiedzą pokazywali dzieciom i młodzieży, jak zmierzać do pełni człowieczeństwa według zamysłu Bożego. Zapraszamy w ciągu tygodnia na Msze Św. na godz. 18:00 na modlitwę w tej intencji.

2. W czwartek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Chrystusa. Prośmy: „Panie Jezu, pozwól nam poznać mądrość płynącą z Twego Krzyża”. Prosimy, aby na to święto ozdobić krzyże przydrożne i te w naszych domach. Dla uczczenia Krzyża Chrystusa i Jego Męki zapraszamy w czwartek na godzinę 17:30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po niej Msza Św. Także w czwartek modlitewno – edukacyjne spotkanie młodych naszego dekanatu przy Górze Śmierci. Motywem historycznym jak i religijnym Spotkania Młodych będzie rodzina Ulmów z Markowej, która zginęła z rąk niemieckiego okupanta za to, że pomogła Żydom skazanym na zagładę. Początek spotkania Drogą Krzyżową o godz. 17:00.

3. W piątek w liturgii wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

4. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada 84 rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę. Na Mszach Św. modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.

5. Następna niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.

6. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remonty w naszej świątyni, a zwłaszcza na zakończony remont drugiej części elewacji świątyni.

7. Dziś Gość Niedzielny w objętości stu stron na jubileusz stulecia, a w nim m.in. sylwetki redaktorów, kulisy pracy redakcyjnej. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. W tygodniku Idziemy także wiele informacji o beatyfikowanej dziś rodzinie Ulmów; także relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Mongolii. Dla najmłodszych na regale jest Mały Rycerzyk Niepokalanej i Promyczek Dobra.