11 września 2022

XXIV Niedziela Zwykła
11.09.2022

1. Rozpoczynający się dzisiaj XII Tydzień Wychowania niech będzie okazją dla rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy, by przykładem życia, mądrością i wiedzą pokazywali dzieciom i młodzieży, jak zmierzać do pełni człowieczeństwa według zamysłu Bożego. Zapraszamy w ciągu tygodnia na Msze Św. na godz. 18:00.

2. W środę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Chrystusa. Przypomina nam ono o krzyżach naszych obowiązków, cierpienia, samotności. Zmartwychwstały Chrystus zapewnia nas, że zejdziemy z nich, aby zakosztować chwały niebiańskiej. Prosimy, aby na to święto ozdobić krzyże przydrożne i te w naszych domach. Dla uczczenia Krzyża Chrystusa i Jego Męki zapraszamy w środę na godzinę 17:30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. W czwartek w liturgii wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej.

4. W piątek 16 września o godz. 17:00 rozpoczną się obchody 80 rocznicy utworzenia niemieckiego obozu pracy przymusowej dla Polaków w Pustkowie. O godz. 19:00 będzie modlitewno – edukacyjne spotkanie młodych przy Górze Śmierci. Młodzieżz naszej parafii uda się na to spotkanie pieszo; wyjście sprzed kościoła o godz. 17:30.

5. W sobotę, 17 września, przypada 83 rocznica napadu Związku Radzieckiego na Polskę. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.

6. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy dziewczęta klas III i starsze na spotkanie DŚM, a na godz. 10:00 ministrantów i lektorów. Prosimy rodziców, by zachęcili swoje dzieci do włączenia się w te grupy.

7. Następna niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wspominając w tym dniu św. Stanisława Kostkę modlić się będziemy w intencji młodzieży, której jest patronem. Po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych.

8. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remont elewacji wieży naszej świątyni. Prosimy wszystkich parafian o ofiarność.

9. We wtorek na godz. 8:00 prosimy mężczyzn (także z Brzezówki) z piłami i siekierami do dalszego porządkowania otoczenia Domu Parafialnego.

10. W Gościu Niedzielnym dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „ Dzieci w wirtualnej sieci” – jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu i jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata. W tygodniku Idziemy – ważne dla rodziców; „Jak wychowywać do wiary?”.