Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

12 września 2021

XXIV Niedziela Zwykła
12.09.2021

1. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania w Polsce niech będzie okazją dla rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy, by przykładem życia, mądrością i wiedzą pokazywali dzieciom i młodzieży, jak zmierzyć do pełni człowieczeństwa według zamysłu Bożego.

 

2. We wtorek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Chrystusa. Przypomina nam ono o krzyżach naszej codzienności. Na pewno nie pozostaniemy na nich do końca naszych dni. Podobnie jak Zmartwychwstały, zejdziemy z nich, aby zakosztować chwały niebiańskiej. Prośmy: „Panie Jezu, pozwól nam poznać mądrość płynącą z Twego Krzyża”. Na to święto prosimy, aby ozdobić krzyże przydrożne i te w naszych domach. Dla uczczenia Krzyża Chrystusa i Jego Męki zapraszamy we wtorek na godzinę 17:30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

3. W środę w liturgii wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

4. W piątek, 17 września, przypada 82 rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.

 

5. W sobotę przypada święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży oraz drugorzędnego Patrona Polski.

 

6. Następna niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na konieczne remonty w naszej świątyni. Po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych, o godz.15:30 comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa, na które zapraszamy małżeństwa, rodziny i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, po nim Msza Św. popołudniowa.

 

7. Panom Grzegorzowi Laska i synom dziękujemy za ufundowanie wprawienie nowych okien do budynku za kościołem. Bóg zapłać!

 

8. Dziś specjalny numer Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Tygodnik Idziemy także przypomina drogi do świętości kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)