15 września 2024

XXIV Niedziela Zwykła
15.09.2024

1. Dzisiejsza niedziela jest w Kościele w sposób szczególny poświęcona Środkom Społecznego Przekazu. Modlimy się, by media służyły prawdzie i wspólnemu dobru.

2. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania w Polsce niech będzie okazją dla rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy, by przykładem życia, mądrością i wiedzą pokazywali dzieciom i młodzieży, jak zmierzyć do pełni człowieczeństwa według zamysłu Bożego.

3. Jutro, 16 września, po Mszach Św. modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Andrzeja w intencji naszej Ojczyzny. Po modlitwie ucałowanie relikwii św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek, w 85 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę polecajmy Bogu w modlitwie naszą Ojczyzną.

5. W środę, w święto Św. Stanisława Kostki na nowennę i Mszę Św. na godz. 18:00 zapraszamy młodzież i dzieci. Chciejmy się modlić za młodzież i z młodzieżą polecając ich opiece świętego Patrona. Naszymi modlitwami obejmiemy także rodziców i wychowawców, przeżywając Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.

6. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty w naszym kościele.

7. Przewodnik grupy 13 PPT na Jasną Górę zapraszamy pielgrzymów na spotkanie popielgrzymkowe dziś, 15 września o godz. 15:00 w Brzeźnicy.

8. W ubiegłym tygodniu został odczyszczony chodnik przed i wokół kościoła. Dziękujemy p. Romanowi Kopali za użyczenie profesjonalnego sprzętu do tej pracy, p. Stanisławowi Golonce, p. Marcinowi Kucharskiemu i p. Piotrowi Rymutowi za jej wykonanie.

środa – św. Stanisława Kostki – patrona drugorzędnego Polski

piątek – św. Męczenników koreańskich

sobota – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

10. W najnowszym Gościu Niedzielnemu o tym, jakie zasady regulują obecność krzyża w przestrzeni publicznej w państwach europejskich. W tygodniku Idziemy: „Gdzie są te wolne media?”.