17 września 2023

XXIV Niedziela Zwykła
17.09.2023

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona Środkom Społecznego Przekazu. Modlimy się, by media służyły prawdzie i wspólnemu dobru.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, po niej Msza Św., w czwartek po Mszy Św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. Następna niedziela to w naszej diecezji Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu będzie diecezjalna pielgrzymka o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości do Szczepanowa.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty w naszym kościele, przede wszystkim na remont elewacji. Dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym i rodzinom. Szczere podziękowania dla Róży Ojców św. Józefa za ufundowanie nowych reflektorów w prezbiterium naszej świątyni, panu Wiesławowi Niwie i Zbigniewowi Woźny za ich zamontowanie i ciągłą troskę o oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz kościoła i stan techniczny przewodów elektrycznych.

5. Duszpasterstwo Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów zaprasza do wspólnej modlitwy w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku w dniu 7.10.2023 r. (sobota).

6. Kolejny kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii odbędzie się w sobotę 18 listopada br. w WSD w Tarnowie. Zapisu (do 13 listopada włącznie) można dokonać elektronicznie przez stronę www.kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl lub telefonicznie w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego.

7. W Gość Niedzielnym przeczytamy o tym jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów. W tygodniku Idziemy: Jak nie dać się zmanipulować mediom? Na regale jest Promyczek Dobra i Miłujcie się. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolników w formie książkowej w cenie 30 zł. Na trzeciej stronie informatora o postulacie KO marginalizowania lekcji religii.

poniedziałek – św. Stanisława Kostki, patrona Polski i polskiej młodzieży

środa – św. Andrzeja Kim Teagon kapł. i Towarzyszy, męczenników