Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

16 października 2022

XXIX Niedziela Zwykła
16.10.2022

1. Dziś Dzień Papieski, dzień dziękczynienia za dar św. Jana Pawła II. Niech ten dzień będzie dla nas motywem do poważnej refleksji nad treściami, jakie zostawił nam papież Polak. O godzinie 15:30 nabożeństwo różańcowe, po nim Msza Św. Na to nabożeństwo i Mszę Św. zapraszamy młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie.

 

2. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza najmłodszych we wtorek do udziału w tegorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. To ma być modlitewny szturm dzieci w intencji pokoju. Gorąco zapraszamy. W tym dniu święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia, za którą będziemy się modlić. W środę na 16:30 zapraszamy dzieci, które chciałyby śpiewać psalm na Mszach Św.

 

3. Następna niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na potrzeby misji świętych. W sobotę, 22 X Róże Różańcowe udadzą się na diecezjalną pielgrzymkę Róż do Muszyny. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6:00. Są jeszcze wolne miejsca.

 

4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty, a zwłaszcza na kończący się już remont wieży kościoła. W tym tygodniu zostanie zdemontowane rusztowanie, ostatnia kosmetyka i odbiór konserwatorski. Pozostaje do spłacenia niebagatelna kwota 400 tys. zł.

Serdeczne podziękowanie także dla tych panów (4), którzy we wtorek pracowali przy porządkowaniu obejścia domu parafialnego.

 

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie mogił naszych bliskich zmarłych, a także zaniedbanych mogił będących w bliskim sąsiedztwie. Zachowajmy na cmentarzu powagę tego świętego miejsca – nie wjeżdżamy samochodami, rowery prowadzimy. Jeszcze raz gorąca prośba, by wyschnięte kwiaty i wieńce oraz wypalone znicze zabierać ze sobą. Troska modlitewna o dusze naszych bliskich zmarłych wyraża się także w wypominkach, które są starą tradycją modlitwy i przywoływaniem ku pamięci osób z naszych rodzin będących już w wieczności.

 

6. W Gościu Niedzielnym płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu. W tygodniku Idziemy refleksje „Co zrobiliśmy ze świętym Janem Pawłem II ?”. Na regale jest Promyczek Dobra.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)