17 października 2021

XXIX Niedziela Zwykła
17.10.2021

1. Dziś ofiary na tacę składane są na remonty w parafii. Po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie Kół Koronkowych, o godz. 15:30 Różaniec i spotkanie dla klas VIII, po nim Msza Św. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach październikowych w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17:00.

2. Jutro święto św. Łukasza Ewangelisty – patronalne święto Pracowników Służby Zdrowia, za których będziemy modlić się w tym dniu.

3. We wtorek, 19 października, rocznica męczeńskiej śmierci, a zarazem liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Także we wtorek comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa, na które zapraszamy małżeństwa, rodziny i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

4. Następna niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Ofiary na tacę złożymy na potrzeby misji świętych. W sobotę, 23 października, będzie XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych w sanktuarium błog. Karoliny w Zabawie. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godzinie 10:00, natomiast zakończenie, po wspólnie odmówionym różańcu, około godziny 14:00. Wyjazd Róż Różańcowych z naszej parafii do Zabawy w sobotę o 7:30.

5. W dniach 19-21 listopada w kościele w Pustkowie-Osiedlu odbędzie się katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katecheza będzie prowadzona przez 3 kolejne wieczory przede wszystkim z myślą o parach, które w niedługim czasie zaplanowany mają termin ślubu. Zgłaszać się można u naszych kapłanów do niedzieli 7 listopada.

6. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych, których chcemy polecać Bogu podczas wypominków. Przy podawaniu imion na wypominki roczne prosimy wyraźnie zaznaczyć, przed którą Mszą Św. mają być odczytane. Prosimy także o porządkowanie cmentarza i grobów.

7. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Łukasza, Ewangelistę

wtorek – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana

środa – św. Jana Kantego, kapłana

piątek – św. Jana Pawła II, papieża

8. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o świętych nauczycielach oraz świadectwo dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm. W tygodniku Idziemy „Czas świeckich” – rozpoczynający się Synod ma pobudzić świadomość odpowiedzialności za Kościół świeckich.