20 października 2024

XXIX Niedziela Zwykła
20.10.2024

1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna tydzień modlitw i ofiar w intencji misji świętych. Składka zbierana dziś podczas wszystkich Mszy Św. jest przeznaczona w całości do dyspozycji Ojca Świętego na potrzeby misyjne Kościoła. O godz. 15:30 nabożeństwo różańcowe. W intencji misjonarzy i Papieskich Dzieł Misyjnych modlić się będziemy w tym tygodniu na różańcu. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane po Mszy Św. o godz. 17:00.

2. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II w dniu 46 rocznicy inauguracji jego pontyfikatu. Dziękujmy Bogu za wielki dar Papieża Polaka, a treścią naszego życia czyńmy wypowiedziane wówczas słowa: „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

3. W sobotę Róże Różańcowe naszej diecezji spotkają się na wspólnej modlitwie pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza w Pasierbcu. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7:15. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie mogił naszych bliskich zmarłych, a także zaniedbanych mogił będących w bliskim sąsiedztwie. Uschnięte kwiaty po ściągnięciu doniczek, ziemię i trawę wynosić na śmietnik obok kontenera. Do kontenera składamy tylko wypalone znicze, szkło i plastikowe doniczki. Blisko kontenera stoi metalowy regał, na który można składać niepotrzebne a jeszcze dobre szklane znicze, chętni mogą je zabierać. Jeszcze raz gorąco apelujemy, by odpady cmentarne zabierać ze sobą. Wywóz nieczystości z cmentarza jest bardzo kosztowny, a potrzeb w parafii jest bardzo dużo. Jutro na godz. 8:00 prosimy mężczyzn z piłami, podkaszarkami, by usunąć z cmentarza rosnące dziko krzaki, bluszcze i chwasty. Troska modlitewna o dusze naszych bliskich zmarłych wyraża się także w wypominkach, które są starą tradycją modlitwy i przywoływaniem ku pamięci osób z naszych rodzin będących już w wieczności.

5. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o życiu i nauczaniu ks. Jerzego Popiełuszki oraz znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła. W tygodniku Idziemy: „Księdza Jerzego droga do świętości” – z osoby nieco bojaźliwej, anemicznej, wyrósł na bohaterskiego pasterza oddanego Kościołowi i Ojczyźnie.