Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

22 października 2023

XXIX Niedziela Zwykła
22.10.2023

1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna tydzień modlitw i ofiar w intencji misji świętych. Składka zbierana dziś podczas wszystkich Mszy Św. jest przeznaczona w całości do dyspozycji Ojca Świętego na potrzeby misyjne. W intencji misjonarzy i Papieskich Dzieł Misyjnych modlić się będziemy w tym tygodniu na różańcu. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane: dziś o 15:30, w dni powszednie po Mszy Św. o 17:00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych, a zwłaszcza tych, którzy może na tym nabożeństwie jeszcze nie byli.

 

2. W sobotę o godzinie 10:00 Róże Różańcowe naszej diecezji spotkają się na wspólnej modlitwie w parafii błog. Karoliny w Tarnowie. Z naszej parafii udamy się autokarem o godzinie 8:15 z Brzezówki i 8:30 z parkingu przy kościele.

 

3. Mając na uwadze sytuację w Ziemi Świętej i w Ukrainie papież Franciszek wezwał do dnia postu, modlitwy i pokuty w piątek 27 października. Prosi osoby „różnych wyznań chrześcijańskich, tych należących do innych religii i wszystkich tych, którzy pielęgnują sprawę pokoju na świecie, aby włączyli się według własnego uznania w ducha pokuty i modlitwę, aby błagać o pokój na świecie. Niech dla nas także będzie to dzień postu i modlitwę, aby błagać o pokój na świecie. Niech dla nas także będzie to dzień postu i modlitwy zwłaszcza w czasie Mszy Św. popołudniowej i nabożeństwa różańcowego.

 

4. W następną niedzielę Msze Św. będą sprawowane według zimowego czasu.

 

5. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Mszę Św. Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w niedzielę 29.10.2023 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy, o godz. 20:00. Msza Św. poprzedzona nowenną Młodych będzie sprawowana w nadesłanych intencjach.

 

6. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

sobota – św. Szymona u Judy Tadeusza, Apostołów

 

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym pierwsze z czteroodcinkowego cyklu analizującego wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii; na początek z Ewangelii według św. Marka. W tygodniku Idziemy: „Misje: wspólna sprawa” – wielkie zadanie dla świeckich: trzeba żyć tak, by ludzie pytali nas o Boga.

 

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)