18 września 2022

XXV Niedziela Zwykła
18.09.2022

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona Środkom Społecznego Przekazu. Modlimy się, by media służyły prawdzie i wspólnemu dobru.1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, po niej Msza Święta.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.o godzinie 18:00, w czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. W czwartek na Mszę Św. na godz. 18:00 zapraszamy klasy VII z rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

4. Następna niedziela to w naszej diecezji Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu będzie diecezjalna pielgrzymka o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości do Szczepanowa.

5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remont elewacji wieży naszego kościoła. Dotychczas odczyszczona i uzupełniona została zniszczona cegła i wymienione wszystkie spoiny, odnowione i zabezpieczone spoiny. W tym tygodniu będzie mycie wieży, poprawa estetyki, a następnie konserwacja partii ceglanych, tynkowanych i kamiennych. Prace potrwają gdzieś do połowy października. Są naprawdę bardzo kosztowne, więc zwracamy się jeszcze raz do wszystkich parafian o hojne ofiary na ten cel. Gorąco dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom, także tym indywidualnym.

6. Dziękujemy panom Stanisławowi Boruta, Andrzejowi Farczakowi, Stanisławowi Golonce, Tadeuszowi Niwie, Piotrowi Rymutowi i Stanisławowi Warchoł. Zauważmy, że są to ciągle te same osoby, a przecież jest nas w parafii więcej.

7. W piątek grupa 57 dzieci i młodzieży zrzeszonej w grupach parafialnych wyjeżdża na trzydniową wycieczkę do Wrocławia, dofinansowaną w części przez parafię. Jest ro nagroda za ich działalność w parafii. Zachęcamy pozostałych młodych do włączenia się w pracę tych grup.

8. W najnowszym Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejene księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela. W tygodniku Idziemy (a także na trzeciej stronie informatora) czemu służą i jakie powinny być media. Dla najmłodszych jest Promyczek Dobra i Rycerzyk Niepokalanej.

wtorek – św. męczenników koreańskich

środa – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty