19 września 2021

XXV Niedziela Zwykła
19.09.2021

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona Środkom Społecznego Przekazu. Modlimy się, by media służyły prawdzie i wspólnemu dobru.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św.o godzinie 18:00. Naszymi modlitwami obejmiemy dzieci, młodzież i wychowawców, przeżywając tzw. okresowe dni modlitw w tych właśnie intencjach.

3. Następna niedziela to w naszej diecezji Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu będzie diecezjalna pielgrzymka o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości do Szczepanowa.

4. W niedzielę – 25 września będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Zachęcamy do wzięcia udziału.

5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty w naszym kościele. Mamy pewne plany remontów na przyszły rok, ale będziemy o nich informować, gdy bardziej się sprecyzują.

6. Przypominamy, że ministranci i lektorzy swoje spotkania będą mieli w soboty o godzinie 10:00. DSM będzie spotykać się również w soboty o godzinie 9:00. Młodzież zapraszamy w piątki na godzinę 19:00.

7. W Gościu Niedzielnym artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana. W tygodniku Idziemy „Plan na wychowanie” – do macierzyństwa i ojcostwa trzeba dorastać. Dla najmłodszych na stoliku jest Rycerzyk Niepokalanej. W niedzielę poświęconą Środkom Społecznego Przekazu gorąco apelujemy, by nabywać i czytać prasę katolicką.

poniedziałek – św. Męczenników Koreańskich

wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty