Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

01 października 2023

XXVI Niedziela Zwykła
01.10.2023

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Różaniec to więź między nami a Bogiem przez wstawiennictwo Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dorosłych, młodzież, a zwłaszcza dzieci. W dni powszednie Msza Św. o godzinie 17:00, po niej nabożeństwo różańcowe (w Brzezówce o godz.18). W niedziele różaniec o 15:30, po nim Msza Św.

 

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 15:30. Zachęcamy wszystkich parafian, by skorzystali z sakramentu pokuty, a uczestnicząc w nabożeństwach różańcowych przyjmowali Komunię Św. Msze Św. w pierwszy piątek o 6:30 i 17:00 – modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się po Mszy Św. porannej (ks. Proboszcz od godz. 10:00).

 

3. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:30 modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października, i przez cały październik chcemy sięgać po różaniec, by w obliczu wielu zagrożeń powierzyć Maryi Ojczyznę, Europę i cały świat. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę w sobotę, a także na nabożeństwo różańcowe przez cały miesiąc.

 

4. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę 8 października w Mielcu. Rozpocznie go o 12:00 Msze Św. w kościele MB Nieustającej Pomocy pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Później uczestnicy przejdą ulicami miasta, aby dar wyraz zaangażowania w obronę wartości rodziny. Marsz ten ma być wyrazistym dowodem powiedzenia życiu ludzkiemu – TAK. Po zakończonym Marszu odbędzie się wspólne rodzinne świętowanie. Zachęcamy do udziału.

 

5. W sobotę na godz. 9:30 do kościoła zapraszamy chłopców chcących wstąpić w szeregi ministrantów i lektorów. Dziewczyny na godzinę 9:00 na plebanię na spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Ponadto uczniów klas 8 wzwyż zapraszamy na spotkania Apostolskiej Grupy Młodzieżowej w piątek na godz. 19:00 na plebanię. W środę na godzinie 16:20 do kościoła zapraszamy chętne osoby do śpiewania psalmów na mszach świętych w niedzielę i święta.

 

6. W czwartek na Mszę Św. i nabożeństwo różańcowe zapraszamy młodzież kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, a uczniów klas VII wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na godz. 17:00.

 

7. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o roli aniołów w życiu P. Jezusa oraz o tym, że parafia ma przyszłość. W tygodniku Idziemy o św. Franciszku z Asyżu i a antidotum na konsumpcję. Dla prenumeratorów z zakrystii Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

 

8. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Aniołów Stróżów

środa – św. Franciszka z Asyżu

czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

sobota – NMP Różańcowej

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)