Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

26 września 2021

XXVI Niedziela Zwykła
26.09.2021

1. Dziś, w Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość wynagradzamy Bogu za grzechy przeciwne trzeźwości i modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie.

 

2. W piątek rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Różaniec to więź między nami a Bogiem przez wstawiennictwo Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dorosłych, młodzież, a zwłaszcza dzieci. W dni powszednie Msza Św. o godz. 17:00, po niej nabożeństwo różańcowe. W niedziele różaniec o 15:30, po nim Msza Św. Na pierwsze nabożeństwo różańcowe w piątek zapraszamy zwłaszcza dzieci klas III, wraz z rodzicami. W ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. rodzice wręczą tym dzieciom poświęcone przez kapłana różańce. Modlić się będziemy o dobre przygotowanie tych dzieci na ich pierwsze spotkanie z Chrystusem w sakramencie Pokuty i Eucharystii. Prosimy przynieść także nowo nabyte różańce i wszelkie przedmioty kultu do poświęcenia.

 

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze: piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. Zachęcamy wszystkich parafian, by skorzystali z sakramentu pokuty, a uczestnicząc w nabożeństwach różańcowych przyjmowali Komunię Św. MszeŚw. w I piątek o 6:30 i 17:00 – modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się po Mszy Świętej porannej. W sobotę Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 7:00 modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych.

 

5. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach „Winnica Racheli”, przeznaczonych dla osób, które odczuwają skutki decyzji aborcyjnej i pragną przejść drogę uzdrowienia. Winnica realizowana jest w diecezji tarnowskiej od 2017 roku. Osoby, które do tej pory wzięły udział w rekolekcjach dają świadectwo spotkania z przebaczającym, miłosiernym Ojcem. Najbliższe rekolekcje odbędą się 1-3.10; 5-7.11; 3-5.12 w Piwnicznej. 22-24.10 odbędą się także rekolekcje dla osób po stracie dziecka w wyniku poronienia. Zapisy pod numerem telefonu znajdującym się na plakacie w gablocie i diecezjalnej stronie internetowej.

 

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: „Józef nas zwołuje” – o Narodowych Rekolekcjach u św. Józefa w Kaliszu. W tygodniku Idziemy w dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Norwida o tym, co ten poeta, prozaik, malarz, rzeźbiarz a zarazem człowiek ogromnej wiary mówi o modlitwie i aktywności w działaniu.

 
7. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, kapłana

wtorek– św. Wacława, męczennika

środa – św. Archaniołów Michał, Gabriela i Rafała

czwartek – św. Hieronima, kapłana i dokt. Kośc.

piątek – św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kośc.

sobota – św. Aniołów Stróżów

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)