02 października 2022

XXVII Niedziela Zwykła
02.10.2022

1. Trwa miesiąc październik. Dziś nabożeństwo różańcowe o 15:30, po nim Msza Św. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. o godzinie 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Zachęćmy dzieci i młodzież do licznego udziału w tych nabożeństwach (od wtorku dzieci otrzymywać będą naklejki, potwierdzające udział w różańcu). W piątek wspomnienie NMP Różańcowej.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. Zachęcamy wszystkich parafian, by skorzystali z sakramentu pokuty, a uczestnicząc w nabożeństwach różańcowych przyjmowali Komunię Św. Msze Św. w pierwszy piątek o 6:30 i 17:00 – modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się po Mszy Św. porannej.

3. W przyszłą niedzielę XXII Dzień Papieski przeżywać będziemy pod hasłem: „Jan Paweł II – BLASK PRAWDY”. Po Mszach Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na pomoc stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Z takich stypendiów będzie korzystać także młodzież naszej parafii.

4. W następną niedzielę na Mszę Św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne. Dzieci przygotują liturgię Mszy Św., do nich zostanie skierowane Słowo Boże. W Paszczynie w przyszłą niedzielę będzie odpust ku czci MB Różańcowej.

5. W najbliższy czwartek o godzinie 17:00 na kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania zapraszamy uczniów klasy VII z rodzicami.

wtorek – św. Franciszka z Asyżu

środa – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

piątek – NMP Różańcowej

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie w Ukrainie; także wspomnienie o aktorze Franciszku Pieczce. W tygodniku Idziemy „Siła paciorków”; o sile modlitwy różańcowej, która wielokrotnie wpływała na bieg historii. W zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej. Dla najmłodszych na regale jest Rycerzyk Niepokalanej i Promyczek Dobra.