Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

03 października 2021

XXVII Niedziela Zwykła
03.10.2021

1. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dziś o godzinie 15:30, w dni powszednie po Mszy Św. o godzinie 17:00 (w Brzezówce o 18:00). Zachęćmy dzieci i młodzież do licznego udziału w tych nabożeństwach. Od poniedziałku dzieci będą otrzymywać w nabożeństwach różańcowych. Dziś odpust ku czci MB Różańcowej w Paszczynie.

 

2. W środę po Mszy Św. i Różańcu spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Spotkanie rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich członków Zespołu.

 

3. W czwartek na Mszę Św. i nabożeństwo różańcowe zapraszamy uczniów klas VII z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

4. W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. W tym roku nie będzie tego Marszu w jednym miejscu, lecz zachęcamy, aby udziałem w nabożeństwie różańcowym w intencji życia, małżeństw i rodzin mocno zaznaczyć niezmienną prawdę o wartości ludzkiego życia oraz przypomnieć ewangeliczną wizję małżeństwa i rodziny.

 

5. Po Mszach Św. w następną niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na pomoc stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

 

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o wchodzącym na ekrany kin nowym filmie Fatima. To najlepszy z dotychczasowych filmów poświęconych historii objawień w Fatimie. W tygodniku Idziemy o rozpoczynających się w Rzymie dwóch ważnych wydarzeniach: Synodzie Biskupów i wizycie ad limina biskupów polskich. W zakrystii jest Różaniec, Rycerz Niepokalanej oraz Kalendarz Rolników. Na regale dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

 

7. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu

wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

czwartek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)