06 października 2024

XXVII Niedziela Zwykła
06.10.2024

1. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dziś o 15:30, w dni powszednie po Mszy Św. o godzinie 17:00. Zachęćmy dzieci i młodzież do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. Jutro liturgiczne wspomnienie MB Różańcowej. Papież Franciszek prosi wszystkich o przeżycie tego dnia jako dnia modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Zgromadźmy się jak najliczniej na nabożeństwie różańcowym, by przez wstawiennictwo Maryi błagać Boga o dar pokoju w świecie znajdującym się obecnie na skraju przepaści.

3. W przyszłą niedzielę przypada XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia.” W naszym kościele, przypominając sobie nauczanie papieskie, o godzinie 15:30 podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy za wszystkie rodziny, za wszystkich chorych i cierpiących naszej parafii, zwłaszcza tych nie objętych opieką duszpasterską. Po Mszach Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na pomoc stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

4. Za tydzień w niedzielę 13 października odbędzie się w Dębicy diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i dobro rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11:00 w kościele Miłosierdzia Bożego, następnie modlitwa różańcowa na ulicach miasta do Placu Solidarności.

5. Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszamy dziś na spotkanie po Mszy Św. popołudniowej.

6. W Gościu Niedzielnym o tym, jak św. Szarbel ożywił uśpioną czeską parafię. W tygodniku Idziemy: „Kto rządzi parafią”; o tym, że potrzebna jest współodpowiedzialność za dobro, jaki jest wspólnota parafialna. Dla prenumeratorów w zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

poniedziałek – NMP Różańcowej