08 października 2023

XXVII Niedziela Zwykła
08.10.2023

1. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Dziękujemy Bogu za dar św. Jana Pawła II. Po Mszach Św. będziemy mogli można złożyć ofiary do puszek na pomoc stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

2. Dziś o godzinie 15:30 nabożeństwo różańcowe, po nim Msza Św. Zapraszamy także na to nabożeństwo w dni powszednie po Mszy Św. o godzinie 17:00 (w Brzezówce o godz. 18:00). Zachęćmy dzieci i młodzież do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych.

3. W środę po Mszy Św. i Różańcu spotkanie klas VIII na plebanii przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

4. W czwartek komisja Urzędu Konserwatorskiego w Rzeszowie dokonała odbioru konserwatorskiego drugiej części elewacji naszej świątyni. Prace oceniono jako bardzo dobre. Mimo otrzymanych dotacji pozostała znaczna część kosztów do spłacenia. Stąd gorąca prośba do wszystkich parafian, by w następną niedzielę – trzecią miesiąca złożyć ofiary na ten cel. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie Kół Koronkowych.

5. Ku rozwadze – Nadchodzące wybory dla katolików będą testem chrześcijańskich sumień – sumień pewnych i prawdziwych, czyli uformowanych na prawdzie Ewangelii i Magisterium Kościoła – katolik nie może głosować na partie, których program jest sprzeczny z wartościami chrześcijańskimi. Ceną złych wyborów będzie nie tylko określona opcja polityczna, ale ceną tych wyborów może stać się złamanie własnych sumień. A to jest najgłębsza samozagłada człowieka.

piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

7. W Gościu Niedzielnym cykl artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski. W tygodniku Idziemy: „Renesans Różańca” – sięga po niego coraz więcej ludzi młodych.