Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

09 października 2022

XXVIII Niedziela Zwykła
09.10.2022

1. Różaniec dziś o 15:30, w dni powszednie Msza Św. o 17:00 (w Brzezówce o godz. 18:00), po niej nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

2. W środę na godz. 16:00 zapraszamy do domu parafialnego dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi i psalm responsoryjny w czasie Mszy Św.

 

3. W piątek Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Na nabożeństwie różańcowym będziemy polecać nauczycieli w dniu ich święta, prosząc o światło Ducha Świętego w ich pracy dydaktycznej i wychowawczej. Gorąco zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy.

 

4. W przyszłą niedzielę XXII Dzień Papieski przeżywać będziemy pod hasłem „Jan Paweł II – Blask Prawdy”. Po Mszach Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu naszego Rodaka. Ofiary na tacę w niedzielę 16 X to nasz dar na remont elewacji wieży naszej świątyni. Remont dobiega końca, niedługo odbiór konserwatorski. Bóg zapłać za każdą pomoc i za wszelkie ofiary składane dotychczas i prosimy wszystkich parafian o dalszą pomoc w sfinansowaniu tych prac.

 

5. Po Mszy Św. o godz. 9:00 w następną niedzielę spotkanie modlitewne Kół Koronkowych. Na Różaniec o 15:30 i Mszę Św. popołudniową za tydzień zapraszamy zwłaszcza klasy VIII i rodziców.

 

6. Na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Muszyny, która będzie w sobotę 22 X, można się zapisywać jeszcze dziś w zakrystii.

 

7. Kartki wypominkowe napisane wyraźnie z zaznaczeniem, przed którą Mszą Św. mają być odczytane można składać w zakrystii, kancelarii lub na tacę. Bardzo prosimy, by nie wpisywać na kartkach intencji mszalnych – Msze Św. można zamawiać tylko w kancelarii parafialnej.

 

8. W niedzielę 16 października o godz. 13:00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku: poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób. Bezpośrednio po tej Mszy, na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej, odbędzie się uroczysty pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w szpitalu, których rodzice zrezygnowali z prawa do pogrzebu we własnym zakresie. Pochówkowi będzie przewodniczył Kapłan. Szczegóły na plakacie.

 

9. We wtorek na godz. 8:00 prosimy panów tak z Lubziny jak i z Brzezówki do pomocy przy porządkowaniu otoczenia domu parafialnego.

 

10. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w formie książkowej oraz kalendarze misyjne na ścianę. Przypominamy i zachęcamy do składania kartek z nazwiskami kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

11. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

czwartek– bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

sobota– św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.

 

12. W Gościu Niedzielnym: „Wstawaj” – o wzlotach, upadkach i wielkiej mocy modlitwy mówi Czesław Lang; także, komu przeszkadza religia w szkole. W tygodniku Idziemy: „Małżeńskie trendy” – jedność jako małżeńskie zadanie.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)