Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

10 października 2021

XXVIII Niedziela Zwykła
10.10.2021

1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jana Pawła II – nie lękajcie się”. W sposób szczególny dziękujemy Bogu za dar św. Jana Pawła II, przypominając sobie jego nauczanie, zwłaszcza dotyczące rodziny. W naszym kościele o godzinie 15:30 podczas różańca odmówionego w procesji wokół kościoła modlić się będziemy w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszach Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na pomoc stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

 

2. W dni powszednie Msza Św. o 17:00, po niej nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

3. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Na nabożeństwie różańcowym będziemy polecać nauczycieli i katechetów w dniu ich święta, prosząc o światło Ducha Świętego w ich pracy dydaktycznej i wychowawczej. Gorąco zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież do modlitwy.

 

4. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy chłopców z klas III i starszych, którzy jako ministranci chcą służyć przy ołtarzu Chrystusa. Rodziców prosimy, by zachęcali swoich synów do podjęcia tej zaszczytnej służby.

 

5. W przyszłą niedzielę na nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30 i Mszę Św. zapraszamy uczniów klas VIII z rodzicami.

 

6. XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca będzie 23 października w sanktuarium błog. Karoliny w Zabawie. Prosimy Zelatorów Róż, by do przyszłej niedzieli zgłosili chętnych do wyjazdu na tę pielgrzymkę.

 

7. Kartki wypominkowe można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii wyraźnie zaznaczając, przed którą Mszę Św. mają być odczytane. Prosimy, by na tych kartkach nie wpisywać intencji mszalnych – Msze Św. można zamawiać tylko w kancelarii.

 

8. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

środa – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

piątek– św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kość.

sobota – św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową

 

9. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w formie książkowej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o rozpoczynającym się w Rzymie Syndzie Biskupów, który będzie miał inny przebieg niż dotychczasowe. W tygodniku Idziemy: „Jana Paweł II o godności człowieka”.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)