13 października 2024

XXVIII Niedziela Zwykła
13.10.2024

1. Dzisiaj przypada XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. W sposób szczególny dziękujemy Bogu za dar św. Jana Pawła II, przypominając sobie jego nauczanie, zwłaszcza dotyczące rodziny i roli w niej ludzi starszych i chorych. W naszym kościele o godzinie 15:30 podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy w tych intencjach. Po Mszach Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na pomoc stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

2. W dni powszednie Msze Św. o 17:00, po niej nabożeństwo różańcowe. Jutro modlić się będziemy na różańcu w intencji nauczycieli i wychowawców w dniu ich święta. Zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież. W środę różaniec w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i jako dziękczynienie za dar św. Jana Pawła II w 46 rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Po nabożeństwie ucałowanie ich relikwii. W piątek wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników Służby Zdrowia. Będziemy polecać lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników Służby Zdrowia oraz wszystkich chorych i cierpiących. Zapraszamy.

3. Następna niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na potrzeby misji świętych. W związku z tym ofiary na potrzeby i remonty w naszej parafii złożymy w czwartą niedzielę – 27 października. Po Mszy Św. o godz. 9:00 modlitewne spotkanie Kół Koronkowych.

4. Kartki wypominkowe można pobrać w przedsionkach przy wyjściu z kościoła i z wpisanymi zmarłymi składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii. Inne kartki są na wypominki roczne, inne na listopadowe. Przy wypominkach rocznych prosimy zaznaczyć, przed którą Mszą Św. mają być odczytane. Na tych kartkach nie wpisywać intencji mszalnych – Msze Św. można zamawiać tylko w kancelarii.

5. XXIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca będzie w Pasierbcu, 26 października, w sobotę kończącą Tydzień Misyjny. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 10:00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzej Jeża. W kontekście rozpoczęcia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Czuby, przewidzianego na dzień 22 października – Róże będą się modlić o wyniesienie na ołtarze tarnowskiego misjonarza. Dzień spotkania będzie wspomnieniem rocznicy jego śmierci, która miała miejsce 27 października 1998 r. Zapisy chętnych na wyjazd wraz z przedpłatą 20 zł. do przyszłej niedzieli w zakrystii.

6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w formie książkowej. W Gościu Niedzielnym o tym, czy dzieci nienarodzone, które umarły bez chrztu świętego, trafią do raju. W tygodniku Idziemy: „Po co Rady Rodziców?” – dla dyrektora szkoły, który jest poddawany naciskom ze strony MEN, Rada Rodziców może być ważnym przyczółkiem.