Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

15 października 2023

XXVIII Niedziela Zwykła
15.10.2023

1. Dziś o godz. 15:30 nabożeństwo różańcowe, po nim Msza Św. W dni powszednie Msza Św. o 17:00, po niej nabożeństwo różańcowe (w Brzezówce o 18:00). Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy.

 

2. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty – patronalne święto Pracowników Służby Zdrowia – za nich będziemy modlić się w tym dniu.

 

3. Następna niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na potrzeby misji świętych. Rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy (można je przynosić do zakrystii lub na plebanię). Na Mszę Św. w przyszłą niedzielę na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci. Do nich zostanie skierowane Słowo Boże. Na godz. 10:00 dzieci klas trzecich przyjdą na plebanię, a ich rodzice do kościoła na specjalną katechezę przygotowującą do I spowiedzi i Komunii Św. Po tej katechezie dzieci wezmą udział we Mszy Św. o godz. 11:00.

 

4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby i remont elewacji naszej świątyni. Gorąco dziękujemy ofiarodawcom indywidualnym.

 

5. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. Szczególnym wyrazem naszej pamięci o zmarłych są wypominki roczne i listopadowe. Wypominki listopadowe będą przez cały listopad pół godziny przed Mszą wieczorną, a roczne piętnaście minut przed Mszami niedzielnymi o 7:00; 9:00 i 11:00. Potraktujmy wypominki jako spłacenie długu wdzięczności jaki mamy wobec zmarłych oraz jako lekcję wobec własnych dzieci i wnuków z nadzieją, że kiedyś i oni będą się za nas modlić po naszej śmierci. Zachęcamy do tej szczególnej modlitwy i pamięci o bliskich zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarza i grobów. Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu grobów swoich bliskich wszelkiego rodzaju śmieci, wypalone znicze, plastiki zabierać ze sobą. Wszyscy opłacamy odbiór odpadów przydomowych, więc można i te też dołączyć. Przypominamy, że parking przy cmentarzu, drogi (szczególnie ta na Przymiarki) a także przystanki autobusowe to nie są miejsca na składowiska śmieci.

 

6. Zachęcamy członkinie i członków Róż Różańcowych do udziału w tradycyjnym, misyjnym spotkaniu tychże róż. Odbędzie się ono w sobotę 28 października w Bobowej o godz. 10:00. Zapisy u Zelatorów do jutra.

 

7. W Gościu Niedzielnym polecamy teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce. W tygodniku Idziemy: „przeciw kulturze śmierci” – nauczanie św. Jana Pawła II o cywilizacji życia zawsze aktualne. Na regale jest dwumiesięcznik Trwajcie w miłości, dla najmłodszych Rycerzyk Niepokalanej.

 

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)