23 października 2022

XXX Niedziela Zwykła
23.10.2022

1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna tydzień modlitw i ofiar w intencji misji świętych. Składka zbierana dziś podczas wszystkich Mszy Św. jest przeznaczona w całości do dyspozycji Papieża na potrzeby misyjne. W intencji misjonarzy i Papieskich Dzieł Misyjnych modlić się będziemy w tym tygodniu na różańcu. Dziś nabożeństwo różańcowe o godzinie 15:30, po nim Msza Św., w dni powszednie po Mszy Św. o 17:00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych a zwłaszcza tych, którzy może na tym nabożeństwie jeszcze nie byli.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na remont elewacji wieży, a także te indywidualne złożone w kancelarii. Na tacę w ubiegłą niedzielę złożono 9300 zł, 5€, 5 funtów. Gorące podziękowanie dla panów Andrzeja i Grzegorza Zająców za pracę podnośnikiem przy demontażu i załadunku rusztowania.

3. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, a także przed pierwszym piątkiem listopada będzie w sobotę od godziny 15:00. Spowiadać też będziemy w tygodniu podczas nabożeństw różańcowych. Skorzystajmy jak najliczniej z Sakramentu Pokuty, by w oktawie modlitw za zmarłych nieść skuteczną pomoc naszym bliskim zamarłym cierpiącym w czyśćcu, zwłaszcza zyskując odpusty.

4. Dziś w całej diecezji wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W naszej parafii wybierać będziemy spośród zgłoszonych wcześniej kandydatów. Na ołtarzach w bocznych kaplicach oraz na stoliku przy głównym wejściu są kartki z nazwiskami kandydatów. W kwadracie przed nazwiskiem stawiamy krzyżyk (pełnoletni parafianie) przy dwóch naszych kandydatach. Listę członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zamieścimy w informatorze w przyszłą niedzielę.

piątek – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: „Dyskretni i cierpliwi” – jakie zadania spełniają penitencjarze. W tygodniku Idziemy: „Każdy jest posłany” – o misyjnym powołaniu i posłaniu każdego chrześcijanina. W Małym Gościu jest książeczka „Moje siły specjalne”, a w niej są przedstawieni święci, którzy mogą pomóc dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych, Na regale jest także Rycerzyk Niepokalanej.