Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

24 października 2021

XXX Niedziela Zwykła
24.10.2021

1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna tydzień modlitw i ofiar w intencji misji świętych. Składka zbierana dziś jest przeznaczona w całości do dyspozycji Ojca Świętego na potrzeby misyjne. W intencji misjonarzy i Papieskich Dzieł Misyjnych modlić się będziemy w tym tygodniu na różańcu. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane: dziś o 15:30, w dni powszednie po Mszy Św. o 17:00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych a zwłaszcza tych, którzy może na tym nabożeństwie jeszcze nie byli. Dzieci, które uczestniczyły w Różańcu i zbierały naklejki – tajemnice różańcowe prosimy, by przyszły w piątek z tymi planszami. Te z największą ilością obecności na różańcu otrzymają w sobotę drobne upominki.

 

2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie do środy mogił naszych bliskich zmarłych, a także zaniedbanych mogił będących w bliskim sąsiedztwie – nie zostawiajmy tych prac na ostatnią chwilę. Troska modlitewna o dusze naszych bliskich zmarłych wyraża się także w wypominkach, które są starą tradycją modlitwy i przywoływaniem ku pamięci osób z naszych rodzin będących już w wieczności. Prosimy także, by przez sakrament Pokuty uporządkować swoje serca, by w listopadzie można było zyskiwać odpust zupełny za zmarłych. Spowiadać będziemy przez cały tydzień przed i w czasie Mszy Św., a zwłaszcza w sobotę od godz. 15:00. Będzie to zarazem spowiedź przed I piątkiem miesiąca.

 

3. Dzieci i młodzież prosimy, by w następną niedzielę, wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych włączyli się w akcję Korowód Świętych. To alternatywa dla Halloween, a zarazem przypomnienie, że każdy jest powołany do świętości. Mszę Św. o godz. 11:00 rozpoczniemy Korowodem Świętych. Na tę Eucharystię w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież i zachęcamy, aby przebrać się za ulubionego świętego i przynieść rekwizyty świętych, tak aby upodobnić się do swoich patronów.

 

4. W czwartek w liturgii wspominać będziemy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W przyszłą niedzielę Msze Św. będą sprawowane według czasu zimowego.

 

5. Gość Niedzielny przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecamy też artykuł „Liturgia nie jest prywatna”, która pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)