29 października 2023

XXX Niedziela Zwykła
29.10.2023

1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. przed południem jak w każdą niedzielę, po południu o godzinie 14:00 Msza Św. za zmarłych w kaplicy cmentarnej. Po Mszy Św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po procesji poświęcimy nowe nagrobki i krzyże. Od tej uroczystość przez 8 dni możemy zyskiwać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest m.in. być w łasce uświęcającej i przyjąć Komunię Świętą. Dlatego spowiedź przed Wszystkimi Świętymi a zarazem przed I piątkiem miesiąca będzie we wtorek od godz. 15:00. W Uroczystość Wszystkich Świętych, zbierane będą ofiary na cmentarzu na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Celem kwesty jest utrzymanie naszego Seminarium i remont starego gmachu WSD. W kweście tej weźmie udział młodzież klas VII i VIII.

2. W czwartek Dzień Zaduszny. Msze Św. o 7:00, 9:00 i 17:00 (w Brzezówce o 18:00).

3. Przez cały miesiąc listopad o godzinie 16:30 różaniec lub Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami za zmarłych. O godzinie 17:00 Msza Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek o godzinie 17:00 Msza Św. w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

4. W tym tygodniu  przypada  pierwszy czwartek, piątek  i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze Święte o NSPJ o 6:30 i 17:00. (Brzezówka – 18:00). Na Mszy Św. popołudniowej młodzież klas VIII złoży deklaracje chęci przystąpienia do sakramentu bierzmowania, a ich rodzice zobowiązanie pomocy w przygotowaniu ich do tego sakramentu. Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych, na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Przed Mszami Św. można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:30 modlitwą różańcową, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Zapraszamy parafian na tę modlitwę.

5. W następną niedzielę po Mszy Św. o godzinie 7:00 modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych.

6. W Gościu Niedzielnym: „Jakby co, to jestem” – (ważne dla rodziców); o zagrożeniach czyhających na nasze dzieci w internecie. W tygodniku Idziemy: „Aureola do wzięcia” – Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o celu ostatecznym, którym jest świętość.

środa – Wszystkich Świętych

czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych