05 listopada 2023

XXXI Niedziela Zwykła
05.11.2023

1. Do środy włącznie możemy zdobywać odpusty zupełne za zmarłych po zwykłymi warunkami. Przed Mszą Św. popołudniową przez cały listopad Różaniec lub Koronka za zmarłych z wypominkami. Bierzmy licznie udział w tych modlitwach, by nieść pomoc duszom w czyśćcu.

2. W sobotę, w Narodowe Święto Niepodległości modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny w 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczynimy to zwłaszcza w czasie Mszy Św. sprawowanej w intencji Ojczyzny o godz. 17:00.

3. Następna niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W naszych modlitwach pamiętajmy o braciach i siostrach prześladowanych z powodu wyznawanej wiary w Chrystusa (zbiórka do puszek na ten cel).

4. Bóg zapłać za porządkowanie cmentarza. Już niestety, mimo tylu próśb, kontener i śmietnik, niedawno opróżnione, są zapełnione szkłem, plastikiem i zeschłymi kwiatami. Czy to naprawdę takie trudne, by do przyniesionej reklamówki zabrać odpady ze sobą i oddać z odpadami przydomowymi? Udaje się to w wielu parafiach. Niech nasza wspólna odpowiedzialność i troska o estetykę i piękno tego miejsca świętego jakim jest nasz cmentarz trwa przez cały rok.

5. Odpust w Brzezówce ku czci bł. Karoliny Kózkówny będzie w niedzielę 19 XI. Suma odpustowa o godzinie 11:00. Nie będzie wtedy w kościele parafialnym Mszy Św. o godz. 11:00, a chrzty w listopadzie – to trzecia niedziela miesiąca – będą 19 XI o godz. 9:00.

6. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o parafiach, polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych; także wspomnienie o śp. Wandzie Półtawskiej. W tygodniku Idziemy odpowiedź na ważne pytanie; czy Gregorianka jest automatyczną „przepustką do nieba?”. W zakrystii dla prenumeratorów Różaniec i Rycerz Niepokalanej. Od przyszłej niedzieli można będzie wpłacać na przedłużenie lub nową prenumeratę tych czasopism. Dal najmłodszych na regale jest Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.

7. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

czwartek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

piątek – św. Leona Wielkiego, papieża i dokt. Kośc.

sobota – św. Marcina z Tours, biskupa