30 października 2022

XXXI Niedziela Zwykła
30.10.2022

1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. przed południem jak w każdą niedzielę, po południu o godzinie 14:00 Msza Św. za zmarłych w kaplicy cmentarnej. Po Mszy Św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po procesji poświęcimy nowe nagrobki i krzyże. Od tej uroczystość przez 8 dni możemy zyskiwać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest m.in. być w łasce uświęcającej i przyjąć Komunię Świętą. W Uroczystość Wszystkich Świętych, zbierane będą ofiary na cmentarzu na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Celem kwesty jest utrzymanie i remontu naszego Seminarium.

2. W środę Dzień Zaduszny. Msze Św. o 7:00, 9:00 i 17:00 (w Brzezówce o 18:00).

3. Od najbliższej środy przez cały miesiąc listopad o godzinie 16:30 różaniec lub Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami za zmarłych, o godzinie 17:00 Msza Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek o godzinie 17:00 Msza Św. w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszej kościele.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w I piątek Msze Św. o NSPJ o 6:30 i 17:00. (Brzezówka – 18:00). Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych, na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Spowiadać będziemy jutro od 16:00 i w I piątek przed Mszami Św. W I sobotę Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17:00.

5. W następną niedzielę po Mszy Św. o godzinie 7:00 modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych.

6. Gorące podziękowanie składamy radnym, którzy po pięcioletniej kadencji kończą pracę w tym zespole. Nowym członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej życzymy zapału i dobrych inicjatyw w trosce o dobro parafii. Pierwsze spotkanie nowej Rady w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na plebanii.

PROTOKÓŁ z wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Lubzinie

Lubzina 26.10.2022r.

W dniu 23.10.2022 r. w Parafii św. Mikołaja Biskupa w Lubzinie odbywały się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Głosowanie odbywało się po zakończonych niedzielnych Mszach Św.

Ważnych głosów było 311.

Nieważnych głosów nie było.

Kandydatów było 14.

Kandydaci, którzy otrzymali największą ilość głosów i zostali członkami Rady Parafialnej z wyboru:

1. Baran Tomasz – 36 głosów

2. Borowicz Robert – 43

3. Borowiec Krzysztof – 20

4. Buczak Mieczysław – 49

5. Golonka Stanisław – 54

6. Kosiński Krzysztof – 17

7. Wójcik Wiesław – 28

8. Żurek Paweł – 16

Z urzędu członkami Rady Parafialnej zostali:

1. ks. Pietrasik Ryszard – proboszcz

2. ks. Knap Paweł – wikariusz

3. Powrózek Małgorzata – katechetka

4. Rymut Piotr – kościelny

Z nominacji proboszcza członkami Rady Parafialnej zostali:

1 . Para Ludwik

2. Marć Jacek

3. Krzysiak Małgorzata

4. Mazur Izabela

Pierwsze spotkanie Radnych Parafialnych zostało ustalone na niedzielę 6 listopada na godz. 17:00.

Komisja w składzie:

Wojciech Marć

Władysława Król

ks. Paweł Knap

7. Z radością informujemy, że po rocznym przygotowaniu i złożonym egzaminie nowymi ceremoniarzami w naszej parafii zostali: Cierpiał Karol, Golonka Paweł i Małozięć Igor. Po miesięcznym przygotowaniu i pobłogosławieniu lektorami zostali, Bielatowicz Kacper, Chmura Grzegorz, Grabowski Kacper, Pociask Leon, Polniaszek Hubert, Wawro, Wojciechowski Michał, Wojdon Kamil, Zając Jan i Żurek Oskar. W ubiegłą sobotę w czasie uroczystej Mszy Św. w katedrze czworo uczniów naszej parafii: Boronowicz Julia, Boronowicz Zuzanna, Depowski Jakub i Glinka Krzysztof odebrało stypendium Fundacji im. Abpa Jerzego Ablewicza.

8. Na portalu pomagam.pl (link do zbiórki) można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów renowacji wieży kościoła.

9. W Gościu Niedzielnym przeczytamy, „Gdzie właściwie znajduje się niebo, czyściec i piekło?”. W tygodniku Idziemy rozmowa z o. Knabitem „Przemijanie: dramat czy nadzieja?”; także o tym, „Jak dobrze przeżyć żałobę?”.