31 października 2021

XXXI Niedziela Zwykła
31.10.2021

1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. przed południem jak w każdą niedzielę, po południu o godzinie 14:00 Msza Św. za zmarłych w kaplicy cmentarnej. Po Mszy Św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po procesji poświęcimy nowe nagrobki i krzyże. W listopadzie 8 razy możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest m.in. być w łasce uświęcającej i przyjąć Komunię Świętą. Zwyczajem lat ubiegłych w Uroczystość Wszystkich Świętych, zbierane będą ofiary na cmentarzu na Seminarium Duchownego w Tarnowie. Celem kwesty jest utrzymanie naszego Seminarium oraz sfinansowanie prac związanych z ukończeniem rozpoczętych inwestycji seminaryjnych. W kweście tej pomagać będzie młodzież klas VII i VIII.

2. We wtorek Dzień Zaduszny. Msze Św. o 7:00, 9:00 (w kaplicy cmentarnej) i 17:00 (w Brzezówce o 18:00).

3. W ciągu tygodnia o godzinie 16:30 różaniec lub Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wypominkami za zmarłych. O godzinie 17:00 Msza Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek o godz. 17:00 Msza Św. w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszej parafii.

4. Jeszcze raz prosimy, by wszelki pozostałości z cmentarza zabierać ze sobą i oddawać je wraz odpadami ze swoich gospodarstw.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Różaniec i Mszę Św. popołudniową zapraszamy klasy VII z rodzicami. W I piątek Msze Św. o NSPJ o 6:30 i o 17:00. (Brzezówka – 18:00). Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych, na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Przed Mszami Św. można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. W I sobotę Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.

6. W następną niedzielę po Mszy Św. o godzinie 7:00 modlitewne spotkanie dla Róż Różańcowych. Do niedzieli można się zgłaszać na katechizację przedmałżeńską.

7. W sobotę 13 listopada młodzież dekanatu będzie mieć spotkanie w naszym kościele przy relikwiach błog. Karoliny. O godz. 17:00 Msza Św., a następnie misterium „Tajemnica Eucharystii” oparta na uznanych przez Kościół wizjach boliwijskiej stygmatyczki Cataliny Rivas. Zapraszamy młodzież i chętnych parafian. Odpust ku czci błog. Karoliny będzie w niedzielę 14 listopada w Brzezówce – suma o godz. 11:00. W kościele parafialnym nie będzie wtedy Mszy Św. o godz. 11:00.

8. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Litanii do Wszystkich Świętych – dowiedzmy się, kim były osoby, których imiona zostały w litanii ujęte. W tygodniku Idziemy: „Prawda o czyśćcu” – o tym, że jałmużna, post i każdy akt miłości ofiarowane za dusze czyśćcowe przybliża je do widzenia Boga.