Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

06 listopada 2022

XXXII Niedziela Zwykła
06.11.2022

1. Jeszcze do wtorku można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Wykorzystujemy tę szansę pomocy naszym bliskim oczyszczającym się w czyśćcu. Dziś naszą modlitwą szczególnie chcemy otoczyć śp. ks. Prałata Józefa Dudziaka w 7 roczn. jego śmierci.

 

2. W piątek – 11 listopada – Święto Niepodległości. W tym roku mija 104 lata od chwili, kiedy po długich latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Będziemy dziękować Bogu przez wstawiennictwo Maryi za odzyskaną wolność. W sposób szczególny będziemy pamiętać o tych, którzy przelewali krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Prosić będziemy również o pomyślność i dalszy rozwój gospodarczy i moralny Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę Św. o godzinie 17:00 wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny, wywieśmy na naszych domach biało czerwone flagi.

 

3. W piątek w parafii Pustków Osiedle rozpocznie się katechizacja przedmałżeńska. Będą trzy spotkania; w piątek i sobotę o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 17:00. Ukończenie takiej katechezy jest koniecznym warunkiem do zawarcia sakramentu małżeństwa.

 

4. Odpust ku czci bł. Karoliny w Brzezówce będzie w niedzielę 20 listopada, suma o godz. 11:00. Nie będzie wtedy Mszy Św. o godz. 11:00 w kościele parafialnym, a chrzty z racji trzeciej niedzieli będą w tym dniu o godz. 9:00.

 

5. W następną niedzielę pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” w Kościele w Polsce będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i darem serca złożonym do puszek chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie. Postawa solidarności uratowała już niejedno życie i może uratować kolejne. Na Mszę Św. na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne.

 

6. Przy przepisywaniu wypominków mogły się wkraść jakieś pomyłki lub przeoczenia. Gdyby ktoś taką pomyłkę zauważył, prosimy zgłosić w zakrystii, błąd zostanie poprawiony.

 

7. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

środa – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

czwartek – św. Leona Wielkiego – papieża i dokt. Kośc.

piątek – św. Marcina z Tours, bpa

sobota – św. Jozafata, bpa i męcz.

 

8. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać: „Podziel się samotnością” - samotność deklaruje 26% Polaków, a duszpasterstwo tych osób polega na towarzyszeniu, słuchaniu. W tygodniku Idziemy o bohaterach naszej niepodległości: także „Wsparcie bez oceniania” – o stanowisku Kościoła wobec samobójstw. Dla prenumeratorów w zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)