Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

07 listopada 2021

XXXII Niedziela Zwykła
07.11.2021

1. Przez miesiąc listopad można zyskiwać odpusty za zmarłych (w tym osiem zupełnych). Wykorzystujemy tę szansę pomocy naszym bliskim oczyszczającym się w czyśćcu.

 

2. W czwartek – 11 listopada – Święto Niepodległości. W tym roku mija 103 lat od chwili, kiedy po długich latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Będziemy dziękować Bogu przez wstawiennictwo Maryi za odzyskaną wolność. W sposób szczególny będziemy pamiętać o tych, którzy przelewali krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Prosić będziemy również o pomyślność i dalszy rozwój gospodarczy i moralny Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę Świętą o godzinie 17:00 wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny.

 

3. W sobotę 13 XI zapraszamy zwłaszcza młodzież i klasy VII i VIII na spotkanie przy relikwiach błog. Karoliny. O godz. 17:00 będzie Msza Św., a następnie misterium „Tajemnica Eucharystii” oparte na uznanych przez Kościół wizjach boliwijskiej stygmatyczki Cataliny Rivas.

 

4. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Brzezówce odpust ku czci bł. Karoliny – patronki kaplicy i Brzezówki. Suma odpustowa o godzinie 11:00. Z tej racji w Lubzinie o godzinie 11:00 nie będzie Mszy Świętej.

 

5. Następna niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W naszych modlitwach pamiętajmy o braciach i siostrach prześladowanych z powodu wyznaniowej wiary w Chrystusa.

 

6. Przy przepisywaniu wypominków mogły się wkraść jakieś pomyłki lub przeoczenia. Gdyby ktoś taką pomyłkę zauważył, prosimy zgłosić w zakrystii, błąd zostanie poprawiony.

 

7. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili życiem. W tygodniku Idziemy „Jak kochać Ojczyznę”. Na regale jest Promyczek Dobra, w zakrystii jest nowy numer Rycerza Niepokalanej i Różaniec.

 

8. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

środa – św. Leona Wielkiego – papieża i dokt. Kośc.

czwartek – św. Marcina z Tours, bpa

piątek – św. Jozafata, bpa i męcz.

sobota – św. Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)