12 listopada 2023

XXXII Niedziela Zwykła
12.11.2023

1. Wraz z całym Kościołem w Polsce modlimy się dziś za chrześcijan prześladowanych za wiarę. Co roku 100 tysięcy wyznawców Chrystusa ginie z powodu wiary. Módlmy się o siłę dla nich i ustanie prześladowań.

2. Trwamy na modlitwie za zmarłych. Zapraszamy na różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wypominkami na godz. 16:30, a następnie na Mszę Św. Gdyby ktoś zauważył pomyłkę lub przeoczenie przy czytaniu wypominek, prosimy o tym zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dziękujemy za ofiary złożone przy składaniu kartek wypominkowych.

3. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Brzezówce święto patronalne ku czci bł. Karoliny – patronki kaplicy i Brzezówki. Suma o godzinie 11:00. W kościele parafialnym w następną niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 11:00. Po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych. Ofiary na remont elewacji kościoła złożymy w czwartą niedzielę, 26 XI.

4. W piątek, 17 listopada o godz. 18:30 w kościele parafialnym rozpocznie się czuwanie młodzieży całego dekanatu i naszej parafii przy relikwiach błog. Karoliny Kózkówny. O godz. 18:30 będzie konferencja dla młodzieży, następnie uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z zespołem muzycznym Jedno. Zapraszamy zwłaszcza młodych oraz wszystkich chętnych parafian, a obowiązkowo w czuwaniu wezmą udział klasy VII i VIII przygotowujące się do Bierzmowania.

5. Serdecznie zachęcamy do udziału w kursie „Nowe Życie” organizowanym w Parafii Pustków Osiedle przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. To kurs, który nadał sens i cel życia oraz przywrócił nadzieję tysiącom osób. Podczas tych dni można nawiązać lub odnowić swoją osobistą więź z Panem Jezusem oraz doświadczyć Jego bliskości. Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób pełnoletnich, które pragną zmienić bieg swojego życia i nadać mu nowy tor, które chcą wyzwolić się z nałogów, beznadziei i pustki. Kurs utwierdza w przekonaniu, że Bóg istnieje, działa, wyzwala i umacnia. Potrwa od 17 do 19 listopada: piątek 18:00 do 21:30; sobota, 9:00 do 21:00 i niedziela 9:00 do 13:30. (koszt 150 PLN: 2 obiady i kolację, ciastka, kawę, herbatę, materiały dydaktyczne). Zapisy do 15 listopada (nr tel. 691 364 644)

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o świętych, którzy patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. W tygodniku Idziemy: „Polska katolicka ?” – o związkach między katolicyzmem a polskością.