Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

13 listopada 2022

XXXIII Niedziela Zwykła
13.11.2022

1. Dziś modlimy się dziś za Kościół Prześladowany na całym świecie, a zwłaszcza w Ukrainie i wspieramy naszych braci na wschodzie ofiarami do puszek. Pamiętajmy także o księdzu Mikołaju, w którego parafii chroni się coraz więcej uchodźców ze wschodu Ukrainy.

 

2. W przyszłą niedzielę odpust w kaplicy w Brzezówce ku czci bł. Karoliny Kózkówny – suma odpustowa o godzinie 11:00. Nie będzie Mszy Św. o godzinie 11:00 w kościele parafialnym, chrzty w czasie Mszy Św. o godz. 9:00.

 

3. W piątek wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny. Z tej racji w sobotę 19 listopada od godziny 17:00 w kościele parafialnym młodzież naszego dekanatu czuwać będzie przy jej relikwiach. Program czuwania: 17:00 Eucharystia – ks. Mateusz Mądro, duszpasterz młodzieży diec. rzeszowskiej, następnie świadectwo – Cud, uzdrowienie od Boga żyjącego – Ewelina Przypek; i uwielbienie – ks. Mateusz Mądro, schola. Na to modlitewne spotkanie przyjdzie obowiązkowo młodzież klas VII i VIII (również ta ucząca się w szkołach poza Lubziną) w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszamy także młodzież uczącą się, pracującą i wszystkich chętnych.

 

4. W przyszłą niedzielę – ostatnią w Roku Kościelnym, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada po każdej Mszy Św. przy Chrystusie wystawionym w Najświętszym Sakramencie ponowimy JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA.

 

5. Z racji odpustu w Brzezówce ofiary na tacę na remonty naszej świątyni i jej otoczenia, a zwłaszcza na spłacenie kosztów remontu elewacji wieży złożymy w niedzielę 27 listopada.

 

6. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

czwartek – św. Elżbietę Węgierską – zakonnicę

piątek – bł. Karolinę Kózkównę – dziew. i męcz.

sobota – bł. Salomeę – zakonnicę

 

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym ostatnia już płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie. W tygodniku Idziemy „Episkopat po nowemu”; o nowelizacji statutu Konferencji Episkopatu Polski; o co w niej chodzi. Na regale dla najmłodszych jest Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny i Rycerzyk Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)