Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

14 listopada 2021

XXXIII Niedziela Zwykła
14.11.2021

1. Dziś odpust w kaplicy w Brzezówce ku czci bł. Karoliny Kózkówny – suma odpustowa o godz. 11:00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 11:00 w kościele parafialnym. Po południu Msza Święta o godzinie 16:00.

 

2. Dziś przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął ten kraj doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej, której patronuje św. Ojciec Charbel. Dziś także w całym Kościele przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Ofiary do puszek na Liban i ubogich.

 

3. W piątek comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa, na które zapraszamy małżeństwa, rodziny i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 

4. W przyszłą niedzielę – ostatnią w Roku Kościelnym przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 wobec Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania świata Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie aktu, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to także święto Liturgicznej Służby Ołtarza, pamiętajmy w modlitwie o naszych ministrantach i lektorach. Po Mszy Św. o godz. 9:00 modlitewne spotkanie Kół Koronkowych.

 

5. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę złożymy na remonty i planowane prace w naszej świątyni. Z gorącą prośbą zwracamy się do wszystkich parafian o materialne wsparcie.

 

6. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP w sprawie pomocy migrantom, włączmy się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym imigrantów na granicy naszego kraju. Zbiórka do puszek w niedzielę 21 listopada br.

 

7.  W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

środa – św. Elżbietę Węgierską – zakonnicę

czwartek – bł. Karolinę Kózkównę – dziew. i męcz.

sobota – św. Rafała Kalinowskiego – kapł.

 

8. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, dlaczego papież ustanowił dzień ubogich i o czczonym w Wilnie i nie tylko wizerunku MB Ostrobramskiej. W tygodniku Idziemy: „Ubodzy są naszą busolą” – o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)