Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

19 listopada 2023

XXXIII Niedziela Zwykła
19.11.2023

1. Dziś odpust w kaplicy w Brzezówce ku czci bł. Karoliny Kózkówny – suma o godzinie 11:00. Nie ma Mszy Św. o godzinie 11:00 w kościele parafialnym. Po południu Msza Św. o godzinie 16:00.

 

2. W przyszłą niedzielę – ostatnią w Roku Kościelnym przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wobec Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie odnowimy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Niech będzie to dla nas dzień ponownego wywyższenia Jezusa w naszych sercach i rodzinach. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, to także Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. Na Mszę Św. o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne naszej parafii.

 

3. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę złożymy na remonty elewacji naszej świątyni. Dziękując za dotychczasową hojność, bardzo prosimy o pomoc wszystkich parafian.

 

4. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 16:00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Jest wiele ważnych spraw do omówienia; zapraszamy wszystkich członków.

 

5. W pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Rozważaniom Słowa Bożego i naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. prałat Jan Wnęk, proboszcz parafii św. Antoniego w Krynicy Zdroju. Módlmy się o obfite owoce duchowe tych świętych dni.

 

6. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego – kapł.

wtorek – Ofiarowanie NMP

środa – św. Cecylię – dziew. i męcz.

piątek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męcz.

 

7. W Gościu Niedzielnym „Ziemia Święta nieobojętna” – o skomplikowanej sytuacji w Ziemi Świętej i przyczynach konfliktu izraelsko – palestyńskiego. W tygodniku Idziemy w Dniu Ubogiego o „Strefach biedy” w Polsce i tym jak pomagać. Dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny (ze świecącą w ciemności gwiazdką), Promyczek Dobra i Rycerzyk Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)