26 listopada 2023

XXXIV Niedziela Zwykła
26.11.2023

1. Dzisiejsza niedziela wieńczy rok liturgiczny. Przeżywając Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, pozwólmy Chrystusowi, by przez miłość zamieszkał na zawsze w naszych sercach. Po Mszach Św. o godz. 11:00 wobec wystawionego w Najświętszym Sakramencie odnowimy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana – można uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze: piątek i sobota miesiąca. Msze Św. o NSPJ w piątek o 6:30 i o 17:00. Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych, na Mszy Świętej wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godziny 15:30. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:30 modlitwą różańcową, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Zapraszamy wszystkich parafian.

3. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Okres ten ma podwójny charakter – jest czasem radosnego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia i czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu świata. W niedzielę, 3 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje, przygotowujące nas do dobrego przeżycia odpustu parafialnego i Świąt Bożego Narodzenia.

Porządek rekolekcji w najbliższą niedzielę:

godzina 7:00 – Msza Święta i nauka dla wszystkich

godzina 9:00 – Msza Święta i nauka dla wszystkich

godzina 11:00 – Msza Święta i nauka dla dzieci

godzina 16:00 – Msza Święta i nauka dla wszystkich

godzina 8:00 – Msza Święta i nauka w Brzezówce

Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek, 5 grudnia. Dalszy program rekolekcji zostanie podany w następną niedzielę. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty w naszej parafii – zwłaszcza elewacji naszej świątyni. Po Mszy Św. o godz. 16:00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, co łączy, a co różni Kościół katolicki i prawosławny. W tygodniku Idziemy: „Jakie prawa mają wierzący?”