Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

05 czerwca 2022

Zesłanie Ducha Świętego
05.06.2022

1. Dzisiejsza uroczystość to jedno z najstarszych świąt w Kościele. Słyszeliśmy w Ewangelii, że Chrystus tchnął na Apostołów i obdarował ich Duchem Świętym, który jest również w nas. Dziękujemy dziś za dar Ducha Świętego, którego otrzymaliśmy w sakramencie chrztu, a zwłaszcza bierzmowania. Nie marnujmy wielkiego daru Jego obecności.

 

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Jak kiedyś w Kanie Galilejskiej, tak i dziś Maryja wstawia się za nami u Syna. Przyjdźmy, aby Ją prosić o tę łaskę. Msze Św. o godzinie 7:00, 9:00 i wieczorem o 18:00 (Brzezówka – 19:00). Nie jest to święto obowiązkowe, jednak zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia.

 

3. Przypominamy, że trwają nabożeństwa czerwcowe i zachęcamy do oddawania czci Jezusowemu Sercu. W środę o godz. 15:00 i 16:00 egzamin klas VII przed sakramentem Bierzmowania. Zapraszamy też rodziców.

 

4. W czwartek, 9 czerwca święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy się modlić o świętość życia duchowieństwa i o nowe powołania do kapłaństwa. Kapłani naszej diecezji w tym dniu będą modlić się o świętość życia kapłańskiego przed obliczem Matki Bożej w tuchowskim sanktuarium. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i naszego Seminarium w Tarnowie.

 

5. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas Komunii Św. Wielkanocnej. W tym dniu Słowo Boże wygłosi i zbierze ofiary na potrzeby swojej misji w Peru nasz Rodak ks. Robert Zając. Zachęcamy do życzliwej ofiarności. W czasie Mszy Św. o godz. 11:00 przyjęcie nowych kandydatek do wspólnoty DSM.

 

6. Niesienie pomocy wewnętrznym przesiedleńcom na Ukrainie ma fundamentalne znaczenie. Dotyczy to szczególnie rodzin z małymi dziećmi oraz osób samotnych i w podeszłym wieku. Bez tego wielu ludzi pozostałoby bez najmniejszego wsparcia, co często oznaczałoby głód i problemy zdrowotne z powodu braku podstawowych leków. Stąd gorąca prośba do wszystkich parafian, by zorganizować kolejny transport darów do Lwowa. Zakupione produkty złóżmy w Domu Strażaka w sobotę w godz. 10:00 – 14:00. Ks. Mikołaj o doświadczeni wojną bracia Ukraińcy bardzo liczą na naszą pomoc.

 

7. W sobotę na godz. 8:00 prosimy tak mężczyzn jak i kobiety z grabkami, łopatami i siekierami do pomocy przy porządkowaniu obejścia przy Domu Parafialnym.

 

8. W Gościu Niedzielnym płyta CD z kolejną częścią Biblii – Dzieje Apostolskie i listy św. Pawła. W tygodniku Idziemy o tym co zrobić, by bierzmowaniu przywrócić właściwe znaczenie. Na regale jest Miłujcie się; dla dzieci Promyczek Dobra i Rycerzy Niepokalanej, w zakrystii Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)