Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

19 maja 2024

Zesłanie Ducha Świętego
19.05.2024

1. W dzisiejszą Uroczystość dziękujemy za dar Ducha Świętego, którego otrzymaliśmy w sakramencie chrztu, a zwłaszcza bierzmowania. Nie marnujmy wielkiego daru Jego obecności.

 

2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Jak kiedyś w Kanie Galilejskiej, tak i dziś Maryja wstawia się za nami u Syna. Przyjdźmy, aby Ją prosić o tę łaskę. Msze Św. o godzinie 7:00, 9:00 i wieczorem o 18:00 (Brzezówka – 19:00). Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia.

 

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Kapłani w tym dniu pielgrzymują do sanktuarium MB w Tuchowie.

 

4. W piątek liturgiczne wspomnienie Madonny z Sheshan i dzień modlitwy za Kościół i za chrześcijan w Chinach.

 

5. W sobotę 25 maja kustosz Sanktuarium MB w Zawadzie zaprasza dzieci po I Komunii Św. i Rocznicy na spotkanie z Maryją i wspólne dziękczynienie. Początek o godz. 10:00. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy także za nasze Mamy w dniu ich święta.

 

6. Bogu niech będą dzięki za dar relikwii św. Andrzeja Boboli, którymi ubogacona została nasza parafia. Przez wstawiennictwo św. Andrzeja będziemy polecać naszą Ojczyznę zwłaszcza każdego 16 dnia miesiąca, módlmy się także w osobistych intencjach. Bóg zapłać rodzinie, która ufundowała świecznik wotywny, ofiarodawcy obrusu na ołtarz, dziękujemy uczestniczącym w czwartkowej pięknej uroczystości.

 

7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty naszej świątyni.

 

8. Prośba do pań, które w przydomowych ogródkach hodują kwiaty, by w miarę możliwości podzieliły się nimi i przyniosły do dekoracji ołtarzy. Przed ołtarzem MB będzie stało naczynie z wodą, do którego można będzie wkładać kwiaty (do czwartku każdego tygodnia), które ozdobią naszą świątynię.

 

9. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: „Ciemne Typy Frassatiego” – o świętym, który jest idealnym przykładem dla młodych, szukających radosnej świętości. W tygodniku Idziemy o tym, czym są charyzmaty, owoce i dary Ducha Świętego i jak rozpoznać swój charyzmat.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)